top of page

SLUŽBY

Co nabízíme

VSTUPNÍ PROHLÍDKA
VSTUPNÍ PROHLÍDKA

Registrace u zubního lékaře není rozhodnutím naším, ale Vaším. Každého nového klienta proto nejdříve zveme na tzv. Vstupní konzultaci, kde Vás celkově vyšetříme, probereme Vaše představy a jednotlivé možnosti ošetření. Jejich časovou a cenovou náročnost, možné

komplikace atd. Najdeme-li společnou řeč a budete-li chtít, můžete se u nás zaregistrovat. Tato konzultace není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, trvá zhruba 30 minut a stojí do 800 korun.

Obvykle 30 minut

PREVENCE
PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA

Preventivní prohlídka nám pomůže odhalit počínající zubní kazy, stav dásní, stav plomb a protetických prací a plánovat ošetření tak, abyste nikdy nezažili, co jsou to bolavé zuby.

Obvykle 15 minut

RENTGEN (RTG)
RENTGEN (RTG)

Rentgenové vyšetření je dnes již základním vyšetřením ve stomatologii. Bez něj by nebyla možná diagnostika počínajícího onemocnění, ale ani kontrola špatně dostupných míst, odhalení zaklíněných zubů, cyst a podobně. Využíváme digitální rentgenové přístroje, kde dávka RTG

záření je zlomkem dávky u přístrojů klasických. Panoramatický rentgen pořizujeme jednou za 2 roky, malé snímky pak jednou za 12-18 měsíců. Některá ošetření pak vyžadují kontrolní snímky již ze své podstaty.

Několik málo minut

DENTÁLNÍ HYGIENA
DENTÁLNÍ HYGIENA

Vlastní péče o zuby je nejdůležitější předpoklad zdravých úst. Žádná plomba či korunka zub nevylepší, ten už bude vždy náchylnější k novým problémům, tak to bohužel je. Čím více spravovaných zubů, tím důslednější péči vyžadují. Dentalní hygiena je nejlepší investicí do

Vašich zubů a zubů Vašich dětí.

 

Dentální hygiena je nejen prevencí zubních kazů a paradontózy, ale také podmínkou pro to, aby veškerá ošetření vašich zubů fungovala co nejdéle.

Obvykle 60 minut první návštěva, poté následuje tzv. recall - 2. kontrolní prohlídka, která může

být kratší

ZNECITLIVĚNÍ
ZNECITLIVĚNÍ (LOKÁLNÍ ANESTEZIE)

Veškerá ošetření, která mohou být spojena s bolestí provádíme v lokálním znecitlivění a to samozřejmě i u dětí. Bezbolestnost ošetření je důležitá jak pro Vás, tak pro nás. Dostatečné znecitlivění nám umožňuje pracovavat v klidu.

OŠETŘENÍ ZUBNÍHO KAZU

Zubní kaz se snažime objevit co nejdříve, aby jeho ošetření bylo co nejsnazší. Způsob opravy je dán rozsahem poškození zubu a volí ho vždy lékař. Cílem je vždy co nejtrvanlivější řešení s minimem možných komplikací do budoucna.

ZUBNÍ KAZ

Obvykle během jedné návštěvy ordinace

ENDODONCIE
ENDODONCIE (OŠETŘENÍ ZUBNÍCH KANÁLKŮ)

Každý zub obsahuje malou dutinu, vyplněnou zubní dření s cévami a nervy. Ve chvíli, kdy se zubní kaz přiblíží této dutině, začíná zub bolet a v zubní dřeni vznikají nevratné změny. Zubní dřeň se obvykle infikuje bakteriemi a rozpadá se. Aby mohl takto postižený zub v ústech dále bezproblémově fungovat, je třeba celý dutý systém důsledně vyčistit, vydezinfikovat a následně zaplnit – cílem je minimalizovat množství bakterií uvnitř zubu a stejně prostor, který mohou využívat.

 

Ošetření lze samozřejmě provést bezbolestně, největším úskalím je spíše technická a časová náročnost. Trvá obvykle 1-2 hodiny. Jedinou alternativou ošetření takto postiženého zubu je extrakce.

Ošetření zubu s jedním kanálkem může trvat 1 - 2 hodiny.

Ošetření zubu s více kanálky i několik hodin.

PARADONTOLOGIE
PARODONTOLOGIE

Parodontitida je zánět dásní, který se projevuje krvácením, bolestivostí a může vést k ústupu dásní, viklavosti zubů až k jejich ztrátě. Vzniká přemnožením bakterií v důsledku špatné ústní hygieny. Léčba je vždy dlouhodobá a vyžaduje trpělivost a bezchybnou zubní hygienu. Dle potřeby vás pošleme k jednomu z hygienistů, popřípadě ke specializovanému parodontologovi.

EXTRAKCE
EXTRAKCE (TRHÁNÍ) ZUBŮ

K extrakci zubů přistupujeme z různých důvodů – nejčastěji se jedná o zuby nadpočetné, neošetřitelné, s rozsáhlými kazy, kde prognóza ošetření je velmi nejistá. Zuby moudrosti často extrahujeme za účelem usnadnění hygieny, tyto zuby mají často velmi nešťastné postavení a péče o ně je pro mnohé z nás takřka nemožná.

ZUBNÍ NÁHRADY
ZUBNÍ NÁHRADY
Korunky

Pokud je korunková část zubu (viditelná část zubu nad dásní) příliš poškozena v důsledku úrazu, ošetření kanálků nebo velkého zubního kazu apod., je potřeba zub doplnit laboratorně vyrobenou korunkou. Ošetření probíhá během dvou až tří návštěv ordinace. Zub je potřeba

nejprve zbrousit na pahýl, na který bude možné korunku nasadit. Pahýl se otiskne a na základě otisku v laboratoři vytvoří precizní korunku. Než bude finální korunka připravená, je možné nahradit jí provizorní pryskyřičnou korunkou. POZOR: Tato korunka vydrží jen krátkou dobu a pokud by nebyla vyměněna za finální, docházelo by k dalšímu narušování zubu pod ní. Korunkové zubní náhrady jsou buď metalokeramické nebo celokeramické. Doporučíme vám tu, která se bude pro váš konkrétní případ hodit nejlépe.

Obvykle 2 - 3 návštěvy ordinace

Zubní můstky
Zubní můstky

Zubní můstek je jedna z možností, jak nahradit chybějící zub či dokonce vícero zubů najednou. Na rozdíl od zubních implantátů není nutné chirurgicky zasahovat do čelisti, je ale nutné zbrousit sousedící, často zdravé, zuby. Pokud vám chybí jeden či vícero zubů, je potřeba jejich

náhradu řešit co nejdříve, aby se do vzniklé mezery neposunuly zbylé zuby. Ztráta zubu ovlivní jak okolní zuby, tak zub protilehlý, který ve skusu nemá dostatečný protitlak. Tyto změny jsou většinou nevratné. Postup vyhotovení zubního můstku je obdobný jako u zubní korunky. Nejpre je potřeba zbrousit sousední zuby na pahýl, ten následně otisknout a v laboratoři nechat vyrobit perfektně padnoucí a barevně odpovídající můstek. Provizorní pryskyřičný můstek, který dostanete, má nejenom estetickou funkci, ale brání také nechtěnému posunu okolních zubů.

POZOR: Stejně jako u provizorní korunky platí, že je provizorní můstek pouze dočasný a v případě včasného nevyměnění za finální můstek hrozí nevratné poškozování ostatních zubů.

Obvykle 2 - 3 návštěvy ordinace

Zubní protézy
Zubní protézy

Celkové náhrady chrupu.

ESTETICKÁ STOMATOLOGIE
ESTETICKÁ STOMATOLOGIE
Bělení zubů

V naší ordinaci nabízíme domácí bělení. Takovéto bělení je šetrnější k zubní sklovině, než agresivní ordinační bělení, a jeho účinek je o to trvalejší.

Výsledky již po několika dnech

Fasety
Estetické úpravy zubů a fasety

Estetickými úpravami se myslí zákroky, které neléčí onemocnění zubů, ale řeší problémy se vzhledem jednotlivých zubů nebo stávajících výplní.

 

Jednou z možností jsou keramické fasety, které zakryjí mnoho nedostatků. Například nerovnosti zubů, drobné rotace, skvrny na sklovině nebo mezery mezi zuby. Jedná se o laboratorně připravené tenké náhrady předních stran zubů. Ty se na zub lepí po jeho zbroušení, aby se zub nezvětšil.

Obvykle 2 - 3 návštěvy

KONTAKTUJTE NÁS

Zavolete nám nebo napište email

MDDr. Ondřej Břenek

 

Ještědská 636/61, 460 07 Liberec

Po, stř, čt, pá: od 8:00

 

Út: od 10:00

bottom of page